Do školy s úsměvem

2. září 2015 v 20:25 | Awy |  Na čaji
Nový školní rok začal. Vše od začátku. Začali nám nové možnosti. Někteří, kteří přestupují na střední nebo vysokou školu, právě začínají nový život. Je to tady. Škola začíná!


Je normální, že se spousta lidí netěší. Pff, učení, koho by to bavilo. Dlouhé hodiny ve škole, někteří tam zůstanou až do večera. V zimních časech ráno potmě do školy, potmě domů. Poté spousta hodin učení, pár hodin spánku a jde se zase zpátky do školy..
Negativita, negativita, negativita.

Co takhle si školu užívat?
,, To je ale blbost!!! ŠKOLA JE FUJ!"
Dnešní děcka myslí jen na pár věcí - chlast, kouření a chození do klubů. Já jich znám spousty, vy je znáte také a vlastně vůbec se neučí, hodněkrát ani do té školy nechodí, protože to pro ně je jedna velká hovadina. Nojo, dvanáctileté ,,vyspělé" děti.

Ale co takhle se opravdu do školy těšit?
Není to nic těžkého. Opravdu to chce jen jedno - úsměv.
Chcete si užívat svých mladých let?
Tak si přestaňte stěžovat na školu a užívejte si ji taky.

Nikdo se netěší na testy. Obzvlášť když jich píšete rovnou 5 nebo v jednom dni - kdy máte dohromady 8 hodin, tak v každé hodině test (ano, to se mi na gymplu taky opravdu stalo -.-). Je jasný, že jste z toho otráveni. Ale když zjistíte, že za pár dní nebo přinejlepším týdnů píšete test, co takhle se začít učit napřed? Věnovat se tomu 20 minut, kterých byste stejně promarnili tím, že byste nevěděli, co dělat? 20 minut odpoledne, 20 minut večer a pak opakovat další den? Co takhle se těšit z toho, jak to napíšete totálně skvěle?
Někteří dostávají za to kapesné. Za dobré známky. Proč toho nevyužít?
A když máte takový odpor k učení a radši byste někde zakalili - proč si nevylepšit známky a dostat za to prachy na kalení?

Né každý ale dokáže pochopit látku. U mě dělá problém fyzika - viz. blog ,,Život gympláka" (ano, je to můj dosud neaktivní blog). Ale je nový školní rok. Nová látka (teda doufám, že se nevrátíme ke staré, asi by mi jeblo). Pokusím se jí pochopit. Dávat pozor (píšu, pokusím). Budu se snažit pochopit všechny.
... Kluci zbožňují chytré holky.
(měli by :D)

Ale jak se k té chuti k učení dostat?
To je hodně těžká otázka - alespoň pro nás, pro studenty. Já zbožňuju tlusté knížky (nejsem knihomol, normálně nic nečtu, jen nějaké fantasy, ale opravdu mě čtení odpuzuje). Zbožňuju učebnice. Díky nim se cítím neuvěřitelně chytře (alespoň něco). Zbožňuju sešity. Z hezkých sešitů se mi nejlépe učí a s radostí. Né, nemyslím sešity, kde je milion barviček, okrasa atd. Normální, upravené sešity o 2-3 normálních barev - modrá, červená a černá. To mi stačí. Dokážu se vyznat ve svých sešitech. A to je to hlavní.
Máme ve městě jeden krámek s naprosto skvělýma sešitama - miluju ty ve stylu bloku. - Ale kvalitní. Taky že jsou dost drahé, protože dát za jeden blbý sešit 100 kč je celkem dost. Ale vydrží, samo se neodtrhává a má skvělý design.
Některé sešity však tak skvělý design nemají. Ale proč si ho taky neudělat sama? Je to totálně jednoduché - koupit sešit, vytisknout nějaký obrázek a nalepit na sešit.


(vyfoceno polozrcadlovkou)

Jelikož moje tiskárna stojí za vyližprdel a nedokáže tisknout v normální velikosti A5 (ano, opravdu nedokáže), tak jsem musela vybrat o něco větší formát, nalepit a odstřihnout vyčnívající část.

Jestli chcete taky takový design na sešit, najdete ho zde.(vyfoceno mobilem)

Někdy se však ty papíry od sešitů odlepují, doporučuju teda dát lepidlo jak na sešit tak na papír, drží to líp.
Nebo přinejhorším použít lepicí pásku. ALE NÉ TEKUTÉ LEPIDLA.


METAFORA NA ZÁVĚR, NEDOPORUČUJI ZROVNA ČTENÁŘŮM, KTEŘÍ PRÁVĚ JÍ.
Zkuste sebe představit jako záchod. Krásný, bílý velký/malý záchod, na kterém by každý tak rád seděl. A váš učitel si právě na vás sedl a začíná tlačit své hovínko. To hovínko jsou vaše vědomosti a vlastně braná látka. Jak učitel svou práci dodělal, je načase vás spláchnout. Někteří učitelé se na vás doslova vyserou a nespláchnou, někteří spláchnou ihned po vykonání potřeby - spláchnutí znamená test. Je to vás test probrané látky. A je jen na vás, jestli hovínko projde potrubím, nebo se ucpe. Jestli projde, je to vklidu, jste super záchod! Jestli ne, tak musíte dělat opravky - zvon. A jestli ani to nepomůže, tak vaše vědomosti nejspíš zůstali ještě někde v prdeli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pap-rcka pap-rcka | E-mail | Web | 3. září 2015 v 16:08 | Reagovat

Nie každé decko má potrebu piť alebo fajčiť no raz to musí vyskúšať a puberta je ten najlepší čas ... ale ano je mi na grc z tých 12 ročných "dospelákov" čo pijú a chodia za školu .
:D Super metafora ... trošku nechutná ale super !
a krásne zošity..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama